OKAN ÜSKÜP

1992 yılında İzmirde doğdum. 3-4 yaşlarında kedi ve köpeklerden korkarken, ailem sayesinde bu korkularımı yendim. Büyükbabamın garip isimli köpeği ilk sevdiğim köpek oldu. Halamın Goldie ve Blondie isimli Golden retriever ırkı köpekleri küçüklüğümden beri unutamadığım ve bolca zaman geçirdiğim hayvanlardı. Onun dışında yazlıkta büyükbabamın beslediği tavuk ve güvercinlere de yoğun ilgi duyardım. Mesleğimi seçmemde onların da payları var.

8 yıllık ilkokul ve ortaokulumu Misak-ı Milli İlköğretim okulunda tamamladım. İlkokulda düzenli olarak yaptıgımız evcil hayvan gününde Muhabbet kuşumuz Yeşil’ i okula götürür, arkadaşlarımla tanıştırırdım. 8. Sınıftayken çok sevdiğimiz Yeşil’ i kaybettik.

Misak-ı Milli İlköğretim okulundan sonra İzmir Anadolu Lisesi’ ne geçtim. 4 yıllık eğitimimde son sınıfa yaklaştıkça hedeflerim netlik kazanmaya başladı ve sınavlara hazırlanırken koyduğum tek hedef veteriner fakültesi oldu.

2010 yılında Kırıkkale Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ ni kazandım. Üniversite hayatım boyunca kaldığım öğrenci evinde Guinea pig, hamster, sayısız kedi ve köpek, hint bülbülü, muhabbet kuşu, hatta ağustos böceği bile besledik. 2011 yılı ağustos ayında, 2. Sınıfın yaz tatilinde KÖKEKUBA ailesi beni stajyer olarak kabul etti. O zamandan beri tüm tatillerimi KÖKEKUBA’ da stajyer olarak geçirdim. 2016 Yılında Kırıkkale üniversitesinden mezun oldum ve Ağustos ayında Veteriner hekim olarak KÖKEKUBA ekibinde yer aldım.

< Geri