ANIL AKTOPRAK

1996 yılında Ankara’da doğdum. Çocukluğumda ailemin aşıladığı hayvan sevgisi sayesinde senelerce tavşan ve kaplumbağa ile arkadaşlık kurdum. İlkokul ve ortaokul eğitimlerimi İzmir’de 12 Eylül İlkokulu’nda, lise eğitimimi ise Selma Yiğitalp Anadolu Lisesi’nde tamamladım.
2006 yılında ailece sahiplendiğimiz Terrier ırkı köpeğimiz Tayni ile köpeklere karşı olan korkumu yendim. Köpeğimi 2010 yılında yanlış tedavi sonucunda kaybettiğim vakit Veteriner Hekimliği mesleğine gönül verdim. Eğitimim boyunca hedefimden şaşmadım ve 2014 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Veteriner Fakültesini kazandım.

Eğitimim boyunca çeşitli hayvan barınaklarında ve özel kliniklerde gönüllü olarak çalıştım. Mesleki bilgilerimi daha üst noktalara çıkarmak amacıyla eğitimim boyunca 14 farklı mesleki eğitime katıldım. Bu mesleki kongrelerden birisinde kendi yaptığım “İzmir İlinde Kedi Köpek Yetiştiriciliği” adlı araştırmamı sundum.

Mesleki vizyonumu genişletmek amacıyla veteriner hekimliği adına çalışan topluluklarda aktif şekilde görev aldım. 2015-2016 yılları arasında Veteriner hekim öğrencileri kulübünde Ar-Ge sorumlusu ve 2016-2017 yılları arasında yönetim kurulu başkanlığı, 2016-2018 yılları arasında ise Infovet Activets Team’de bölge temsilciliği yaptım. 2018 yılında başladığım Tuvecca temsilciliğini ise aktif şekilde devam ettirmekteyim.

2018 yılında yaz stajımı Romanya/Bükreş’te Acil Veteriner Hastanesinde yaptım. Burada acile yaklaşım, müdahale ve cerrahi yaklaşımlar konusunda özel bir eğitim aldım. 2020 yılında fakültemden donanımlı bir hekim olarak mezun oldum. Aynı sene Kökekuba Veteriner Polikliniğinde Veteriner Hekim olarak çalışmaya başladım.

< Geri