İSMAİL KESKİN

1987 İzmir doğumluyum. Çocukluğum müstakil ve bahçeli evlerde geçti. Hayvanlar ile diyaloglarım böyle bir evde küçük bir yavru köpekle başladı. Tabi o kangal ırkı bir köpek yavrusu olunca tüm çocukluğum benden 3 kat daha büyük olan köpeğim ile geçti.

Daha sonra sokaktan kedi sahiplenerek kedilere olan aşkımı da başlatmış oldum.

Lise hayatımı sonlandırıp üniversite hayatına başladığımda bir süre hayvan dostum olmadı. Çünkü Karadeniz Teknik Üniversitesi Makina bölümünü kazanmıştım. Bir yıllık öğretim hayatından sonra kişiliğim ile çelişkili bir bölüm okuduğumu anlayıp okulu bırakarak Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Hayvan Sağlığı Bölümünü kazandım. Çünkü kedi, köpeklerin dünyasına girmek ve onların için bir şeyler yapmak beni çok mutlu ediyordu.

Üniversite hayatım boyunca yaşadığım mahallenin tüm köpekleri dahil olmak üzere birçok evcil hayvanım oldu. Onların verdiği huzur ve mutluluk sayesinde başarılı bir öğrencilik yaşamım oldu.

Mezuniyetim sonrasında yaklaşık iki yıl kadar bir ilaç firmasında sahada görev yaptım. Fakat hem sürekli seyahat halinde olmak, hem de küçük hayvan dostlarımdan uzaklaşmak beni bir hayli yormuştu. Bu sebeple mesleğime klinik hayatında devam etme kararı aldım. İzmir’de birçok veteriner kliniğinde, birçok değerli veteriner hekimler ile çalıştım. Yıllar sonra Kökekuba ile tanışma firsatım oldu ve değerli Kökekuba ekibine dahil oldum. İki yıl çok keyifli bir çalışma yaşamının ardından özel sebeplerden dolayı Kökekuba ‘ya veda etmek zorunda kaldım. Fakat bu ayrılık uzun sürmedi. Birkaç yıllık ayrılığın ardından 2019 yılının başlaması ile birlikte ben de tekrar değerli Kökekuba ailesine dahil oldum. Kökekuba ailesi ile birlikte çalışmaktan ve Kökekuba’da değerli hayvan dostlarımızla ilgilenmekten son derece mutluyum.

 

< Geri